Program IX Polish-SIGML


Dzień I – 23.10.2023
Część I: Interpretacja i wyjaśnialność uczenia maszynowego
od 10:00Rejestracja
11:00 – 11:30Otwarcie spotkania
11:30 – 12:30Przemysław Biecek (Politechnika Warszawska)
Subiektywnie o wyjaśnieniach. Kiedy, komu, po co i jak?
12:30 – 13:00Jerzy Stefanowski (Politechnika Poznańska)
Wyjaśnienia predykcji sieci neuronowych dla klasyfikacji lub rekomendacji danych tekstowych
13:00 – 13:30Jacek Tabor (Uniwersytet Jagielloński)
Interpretowalne modele prototypowe w klasyfikacji obrazów
13:30 – 14:30Lunch
14:30 – 15:15Marcin Grzegorzek (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, University of Lübeck)
Profiling Humans Using Pattern Recognition Algorithms for Personalised Healthcare
15:15 – 15:40Piotr Skrzypczyński (Politechnika Poznańska)
Dlaczego autonomiczne pojazdy potrzebują Interpretowalnego i wyjaśnialnego uczenia maszynowego?
15:40 – 16:05Bartosz Zieliński (Uniwersytet Jagielloński)
Interpretowalne metody zrównoważonej sztucznej inteligencji
16:05 – 16:30Arkadiusz Tomczyk (Politechnika Łódzka)
Interpretable components and graph neural networks
16:30 – 17:00Przerwa kawowa
Część II:Prace badawcze i rozwojowe polskich naukowców
17:00 – 17:25Grzegorz Dudek (Politechnika Częstochowska)
Hybrydowe modele prognostyczne ze ścieżką kontekstową
17:25 – 17:50Olgierd Unold (Politechnika Wrocławska)
Uczące się systemy klasyfikujące
17:50 – 18:15Przemysław Juszczuk, Jan Kozak (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Schematy głosowania w zespołach klasyfikatorów oparte na teorii gier
18:15 – 18:30Informacja na temat prac Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
18:30Podsumowanie dnia w ciepłej atmosferze
Dzień II – 24.10.2023
9:00 – 9:30Michał Woźniak (Politechnika Wrocławska)
Marsz ku klęsce, czyli poradnik dla projektanta systemów klasyfikujących
9:30 – 9:55Szymon Bobek (Uniwersytet Jagielloński)
Recent trends in eXplainable Artificial Intelligence in Industry 4.0
9:55 – 10:10Robert Burduk (Politechnika Wrocławska)
Właściwości nowej metryki oceny jakości klasyfikacji wykorzystującej czułość i specyficzność
10:10 – 10:35Piotr Gawron (AstroCeNT PAN)
Poszukiwanie przewagi kwantowej dla problemu przetwarzania informacji teledetekcyjnej
10:35 – 11:00Szymon Głowania (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Dynamiczne zespoły klasyfikatorów – na przykładzie przewidywania wyników meczy piłkarskich
11:00 – 11:30Przerwa kawowa
11:30 – 11:55Tomasz Wesołowski (Uniwersytet Śląski)
Weryfikacja użytkowników systemu komputerowego na podstawie biometrycznego profilu ich aktywności
11:55 – 12:20Piotr Stefański (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Rozumienie oraz klasyfikacja rejestrowanej sceny w boksie olimpijskim z zastosowaniem technologii wizyjnych
12:20 – 12:45Weronika Łazarz (Uniwersytet Śląski)
Eksploracja algorytmów klasteryzacji w kontekście danych jakościowych
12:45 – 13:30Zakończenie spotkania oraz dyskusja na temat Polish-SIGML
13:30Lunch