Menu Zamknij

Podsumowanie rejestracji

Kierując słowa do członkiń i członków grupy badawczej systemów uczących się, którzy często w pewien sposób przyjaźnią się z liczbami, pozwalamy sobie na pewne liczbowe podsumowanie rejestracji na IX Polish-SIGML. Jednocześnie mamy nadzieję, że umili to Państwu oczekiwanie na to jubileuszowe wydarzenie.

Zainteresowanie katowickim spotkaniem zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania i skutkowało 116 zarejestrowanymi uczestniczkami i uczestnikami. Wymusiło to zainicjowanie dodatkowych działań po naszej stronie, ale jesteśmy na dobrej drodze do dopięcia wszystkiego przy jednoczesnym zapewnieniu jak najwyższej jakości spotkania. Liczymy, że wszystkie osoby, które odwiedzą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wrócą usatysfakcjonowani zarówno z wysokiego poziomu spotkania, jak i dobrej atmosfery, jaka zawsze towarzyszyła Polish-SIGML i jednocześnie pozwalała na rozwój współpracy naszego środowiska naukowego.

Warto podkreślić, że najbliższe spotkanie będzie rekordowe nie tylko pod względem liczby zarejestrowanych osób, ale także liczby prelegentów i wykładów. W naszej opinii potwierdza to przede wszystkim słuszność organizacji spotkań i liczymy, że ponownie przyjmą się one do kalendarzy polskich naukowczyń i naukowców!

Wracając jednak do liczb… Mamy już 116, czas na 22. Aż 22 jednostki naukowe będą reprezentowane przez 106 uczestniczek i uczestników — pozostałe 10 osób, to osoby, które będą reprezentowały 4 instytucje biznesowe. Oczywiście w tych wyliczeniach następuje pewne uogólnienie, ponieważ do statystyk każda z osób przypisana została do pierwszej z podanych afiliacji (a często poza jednostką naukową pojawiały się także instytucje biznesowe). Z tych 22 jednostek koniecznym jest wyróżnienie Politechniki Wrocławskiej, która będzie najliczniej reprezentowana podczas całego IX Polish-SIGML! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zainteresowania i zaangażowania przedstawicieli Wrocławia!

Jak już o miastach mowa. 12 miast (z których podchodzą wspomniane wcześniej jednostki naukowe), to aż 9 województw — poza wspomnianym już poprzez Wrocław, dolnośląskim, oczywistym z racji miejsca organizacji, śląskim, reprezentowane będą również (w kolejności alfabetycznej): łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Daje to ponad 55% polskich województw i ponad 13% miast, w których znajdują się uczelnie wyższe (według danych rejestru POL-on w ubiegłym roku akademickim było to 91 miast).

Dokładne jednostki przedstawione są na poniższym wykresie, warto jednak wspomnieć, że będziemy mieli przyjemność gościć na UE Katowice 8 uniwersytetów (a 9 wraz z gospodarzem spotkania), 6 politechnik, 4 instytuty PAN oraz 2 instytuty ŚBŁ.

Jeszcze kilka słów o liczbach — 2 dni potrwa najbliższe spotkanie, przy czym 12 godzin będą trwały wszystkie sesje, na co złoży się 14 prezentacji (każda po 15-25 minut, w tym czas przeznaczony na pytania) oraz 4 wykłady (każdy po 30-60 minut, w tym również pytania).

Budynek, w którym się spotkamy jest o powierzchni 7005 m² i leży na działce o wielkości niespełna 0,9 ha. Składa się z 7 kondygnacji, przy czym Państwo wejdziecie holem będącym na 2 piętrze, natomiast wejście do auli znajduje się na 5 piętrze (choć od środka sięga aż 6 piętra). Bezpośrednio przy budynku zabezpieczyliśmy dla Państwa 66 miejsc parkingowych. Przewidywana temperatura ma wynosić 14-15 °C. Liczymy, że spełni się również prognoza związana z opadami, których nie powinniśmy się spodziewać, a także umiarkowanego wiatru, który nie powinien przekraczać 13 km/h — to pozwoli nam przywitać Państwa balonem reklamowym, dzięki któremu jeszcze łatwiej traficie Państwo na spotkanie, którego już teraz nie możemy się doczekać!

Kończąc cały wpis, liczymy na wyrozumiałość uczestników wobec ewentualnych niedociągnięć organizacyjnych oraz prelegentów w kwestii dosyć restrykcyjnego przestrzegania czasu. Dzięki tym restrykcjom będziemy mogli cieszyć się odpowiednio długim czasem w trakcie przerw — a to wpłynie na zakulisowe rozmowy, zarówno ze znajomymi, jak i nawiązywanie nowych kontaktów.

Zapraszamy do Katowic!
Poniżej zamieszczając jeszcze krótką tabelę z liczbami oraz aktualny (nie zmieniany od pierwszej publikacji) program IX spotkania Polish-SIGML

Z poważaniem,
Organizatorzy spotkania oraz Zarząd Polish-SIGML

Spotkanie w liczbach

120 -- zarejestrowanych uczestników;
 23 -- reprezentowane przez uczestników jednostki naukowe;
  4 -- reprezentowane przez uczestników organizacje biznesowe;
 18 -- prezentacji i wykładów;
  9 -- jednostek będzie reprezentowanych podczas prezentacji i wykładów;
 13 -- miast, z tyłu pochodzą jednostki, których reprezentanci będą obecni na spotkaniu;
 10 -- województw będzie reprezentowanych podczas naszego spotkania. 

Program spotkania